Tecrübeli kadromuzla; pek çok vakıf kuruluşu yaptık, halen aktif olarak pek çok vakıf ve derneğe hukuk, yönetim, denetim ve muhasebe alanlarında hizmetler vermekteyiz.

 

 

Kadromuz

 

Süleyman DİNÇ

Emekli Vakıflar Meclisi Üyesi / Vakıf Bilirkişisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayşegül DUMAN

Mali Müşavir / Vakıf İç Denetçisi

 

 

 

Fatih DUMAN

Avukat

 

 

 

 

Hakkımızda

1959 Trabzon doğumlu. Bolu Erkek Öğretmen Okulu ve Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler önlisans mezunu olup ayrıca, Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde, Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde öğrenim gördü. Öğretmen olarak devlet memurluğuna başladı. İlkokul öğretmenliği yanında muhtelif lise ve kolejlerde felsefe öğretmenliği yapan Dinç; 1977 yılından itibaren Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde çeşitli kademelerde (memur, şef, yurt müdürü, şube müdürü, daire başkanı, genel müdür yardımcısı) görev aldı. 18 Kasım 2009’da Vakıflar Meclisi Üyesi iken emekliye ayrıldı. Vakıf hukuku ve mevzuatı konusunda araştırmaları ve makaleleri bulunan Dinç, yurt içi ve yurt dışında birçok konferans ve eğitim seminerleri verdi. Vakıflar konusunda bilirkişilik yaptı ve halen yürürlükte olan “5737 sayılı Vakıflar Kanunu”nu hazırlayan Vakıflar Genel Müdürlüğü Mevzuat Komisyonu Başkanlığı’nı yürüttü. 1990 ve 1994 yıllarında yayınlanmış; “Vakıf Mevzuatı ve Muhasebesi” kitabı ile 2013 yılında yayınlanmış “Fetihten günümüze Trabzon Vakıfları”, “Geçmişten Günümüze Rize Vakıfları” eserleri ve basım aşamasında;  “Vakıf Terimleri Sözlüğü”, “Yeni Vakıflar Mevzuatı”,  “Mazbut Vakıflar”, “Mülhak Vakıflar”, “Cemaat Vakıfları” isimli çalışmaları bulunmaktadır. Birçok vakfın ve vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti/yönetim kurulu üyeliği görevlerini yürüten Dinç ayrıca; Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.İşle
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, 2002 yılından bu yana vakıflar ve dernekler hukuku alanlarında avukatlık yapmaktadır.
2002 yılında mesleğe başlamış olup, özel olarak vakıf muhasebesi, vakıf yönetim danışmanlığı ve vakıf iç denetimi alanlarında mali müşavirlik yapmaktadır.